پارک فاوا، پیشرو در حمایت‌های مالی از پروژه‌های دانش‌بنیان

۰۱ دی ۱۳۹۹ | ۱۰:۱۶ کد : ۶۰ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۱۶۰۸
پارک فاوا، پیشرو در حمایت‌های مالی از پروژه‌های دانش‌بنیان

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات- محمد‌مهدی لطفی، رئیس پارک علم و فناوری استان یزد در مصاحبه با خبرنگار این واحد گفت: از فعالیت‌های خوب پارک فاوا می‌توان به ساماندهی گرنت فناوری و طرح حمایت‌های مالی از پروژه‌های دانش‌بنیان حوزه‌ی ICT اشاره کرد.

او خاطرنشان کرد: ما در سال‌های آتی شاهد ثمر این حرکت که با همراهی پارک‌های استانی آغاز شده، به ویژه در حوزه اقتصاد دیجیتال خواهیم بود.

لطفی با تاکید بر اینکه وجود پارک‌های تخصصی در حوزه‌‌های مختلف از نیاز‌های اصلی کشور است، افزود: در همین راستا پارک‌های علم و فناوری استانی نیز در زمینه‌های گوناگون مشغول فعالیت هستند و پایان‌نامه‌ها و دانش خروجی دانشگاه‌ها را به مرحله‌ی تجاری سازی سوق می‌دهند.

او با بیان اینکه پارک‌های علم و فناوری دو مزیت دارند، گفت: مزیت نخست تقاضا محور بودن آن‌هاست و دومین مزیتشان این است که در یک حوزه‌ی تخصصی شروع به فعالیت می‌کنند و پیش می‌روند.

رئیس پارک علم و فناوری ادامه داد: پارک‌های علم و فناوری آغاز کننده‌های خوبی در حوزه‌ی اکوسیستم‌های نوآوری و فناوری هستند، اما ما به کمک بخش خصوصی به ویژه در استان‌ها نیاز داریم.

به گفته لطفی، اگر پارک‌ها تلاش خود را مضاعف کنند و بخش خصوصی را به قدری توانمند سازند که آن‌ها بتوانند نقش زایش و سازندگی را ایفا کنند، ما به رشد انفجاری که در حوزه‌ی اقتصاد دانش‌بنیان مد‌نظرمان است خواهیم رسید.

این مقام مسئول در پایان تاکید کرد: پارک‌ها باید سعی کنند از طریق برخی موسسه‌ها مانند نواحی نوآوری، وارد شهرها و اجتماع شهری شوند. ما اخیرا در پارک علم و فناوری یزد از طریق طرح توسعه پهنه‌ی علم و فناوری اقبال این موضوع را در دستور کار قرار داده‌ایم و امیدوار هستیم بتوانیم در رونق اقتصاد منطقه‌ای و ناحیه‌ای به نتایج خوبی برسیم.

به گزارش روابط عمومی پارک فاوا، طرح گرنت فناوری توسط وزارت علوم کلید خورده که پارک فاوا یکی از حامیان اصلی آن محسوب می‌شود. در این راستا اخیرا  تفاهم‌نامه سه جانبه شروع عملیات گرنت فناوری نیز به امضا رسید.

کلید واژه ها: گرنت جوانه گرنت فناوری جعفر صدیق دکتر صدیق محمد جعفر صدیق شبکه توسعه اقتصاد دیجیتال شبکه تاد پارک‌های علم و فناوری


نظر شما :