رییس پارک علم و فناوری سمنان:

تفاهم‌نامه پارک فاوا و پارک‌های استانی، نقطه آغازی برای حمایت از طرح‌های فناورانه

۲۹ آذر ۱۳۹۹ | ۱۲:۳۹ کد : ۵۶ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۱۸۲۴
تفاهم‌نامه پارک فاوا و پارک‌های استانی، نقطه آغازی برای حمایت از طرح‌های فناورانه

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات- محسن نظری، رئیس پارک علم و فناوری استان سمنان در مصاحبه با خبرنگار این واحد گفت: ارتباط بسیار خوبی میان پارک‌های علم و فناوری به خصوص پارک علم و فناوری استان سمنان و پارک فاوا شکل گرفته و این ارتباط روز‌به‌روز برای حمایت از طرح‌های فناور و دانش‌بنیان بیشتر خواهد شد.

او تصریح کرد: همچنین قرار است در پارک علم و فناوری استان سمنان فعالیت‌های خوبی با همکاری پارک فاوا و وزارت عتف صورت بگیرد که برای اجرایی کردن آن بسیار تلاش کرده‌ایم.

رئیس پارک علم و فناوری سمنان اظهار کرد: تفاهم‌نامه‌ای که اخیرا در حوزه گرنت فناوری میان پارک فاوا، وزارت عتف و پارک‌های استانی منعقد شد، نقطه‌ آغازی برای حمایت از طرح‌های فناورانه در حوزه‌ ICT است.

نظری با اشاره به طرح گرنت فناوری توضیح داد: پس از فراخوان و اطلاع‌رسانی اول که اوایل سال جاری انجام شد، فراخوان و اطلاع‌رسانی دوم این طرح بهمن ماه مجددا انجام خواهد شد.

رئیس پارک علم و فناوری سمنان تصریح کرد: طرح گرنت فناوری که به صورت مشارکتی میان پارک فاوا، وزارت عتف و پارک‌های استانی اجرا خواهد شد، فرصت مناسبی برای افراد و شرکت‌هایی است که در صورت داشتن ایده‌های بکر و نوآور بتوانند ایده‌های خود را عملیاتی و به مرحله‌ تجاری سازی وارد کنند.

 

او خاطرنشان کرد: هدف طرح‌های حمایتی در نظر گرفته شده این است که پارک‌های علم و فناوری به سمت تجاری سازی محصولاتی که مورد نیاز کشور است پیش بروند و همچنین پایان‌نامه‌های علمی در جهتی سوق یابند که کاستی‌های اقتصادی کشور در حوزه‌ فناوری را برطرف کرده و پارک‌ها به یقین باید این مسئله را به خوبی مدیریت کنند.

نظری با بیان اینکه همکاری‌ها تا اینجا بسیار خوب پیش رفته است، افزود: از همکارانمان در وزارت علوم و پارک فاوا صمیمانه تشکر می‌کنم که به خوبی نقاط ضعف این طرح را شناسایی و اصلاح کردند، به نظر من آینده‌‌ روشنی در حوزه‌ ICT و اقتصاد دانش‌بنیان خواهیم داشت.

این مقام مسئول در پایان یادآور شد: لازم است مشارکت‌های بیشتری از سوی بخش خصوصی در این زمینه صورت بگیرد، در حال حاضر پارک فاوا به‌عنوان پارک حامی به طرح ورود کرده که مورد استقبال همگان است اما سازمان‌های دیگر نیز باید با چنین طرح‌هایی همراهی کنند؛ به عنوان  مثال شرکت نفت در حوزه‌ خود دست به چنین فعالیت‌هایی بزند یا سازمان‌های دیگر هرکدام در حوزه‌ خود به چنین اقداماتی بپردازند که طرح‌هایی که مورد نیاز خود آن سازمان‌ها است، عملیاتی شود و هرکدام به نوبه‌ خود به چرخه‌ اقتصاد کشور کمک کنند.

به گزارش روابط عمومی پارک فاوا- در نشستی مشترک جمعی از مسئولان پارک فاوا با معاون استاندار سمنان به تبادل نظر در زمینه تاسیس مرکز توسعه واحدهای فناوراین استان پرداختند.

در این جلسه حمایت از پایان‌‌نامه‌های بازارگرا و حمایت از شرکت‌های رشدی را بخشی از فعالیت مشترک پارک فاوا با پارک‌های استانی مطرح شد. دکتر صدیق رئیس پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات در این نشست گفت: اجرای برنامه گرنت فناوری و حمایت مالی از این تحقیقات می‌­تواند زمینه‌­ساز شکل­‌گیری شرکت­‌های نوپا و ارتقا سطح آمادگی فناوری این یافته‌­های علمی شود.

کلید واژه ها: پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات پارک فاوا پارک‌های علم و فناوری پایان‌نامه گرنت فناوری گرنت رشد گرنت جوانه محسن نظری دکتر محسن نظری وزارت علوم


نظر شما :