نیتک، زیست‌بوم تولید و عرضه محتوای چندرسانه‌ای

۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ | ۱۵:۰۸ کد : ۸۴۴ اخبار شرکت‌های فناور
تعداد بازدید:۶۹۶
روابط عمومی پارک فاوا: خانه خلاق و نوآوری محتوای دیجیتال نیتک، زیست بوم تولید و عرضه محتوای چندرسانه‌ای است که با ترکیب حوزه‌های رسانه، تکام و سرویس‌های دیجیتال به دنبال تعریف رویه‌های هوشمند و بدیع در کسب و کارهای نوآورانه است.
نیتک، زیست‌بوم تولید و عرضه محتوای چندرسانه‌ای

تاریخچه

عملیات اجرایی ساخت نیتک از دی ماه 1399 آغاز شد و در اردیبهشت 1400 با استقرار تیم‌های کاری در پارک فاوا (شعبه مشهد) به بهره‌داری رسید. این مجموعه به عنوان یک بنگاه کارآفرینی اجتماعی شامل سازه‌های گوناگون از جمله شتاب‌دهنده مهارتی، استارتاپ استودیو، فضاهای کار اشتراکی، استودیوهای صوتی و تصویری تخصصی، خدمات تجاری‌سازی و سرمایه‌گذاری می‌باشد و مجموعه‌ای از شرکت‌های حامی، استارتاپ‌ها، فریلنسرها و مهارت‌آموزان را در خود جای داده ‌است. خانه خلاق و نوآوری محتوای دیجیتال نیتک (پیشگامان فرارسانه سروش)، زیست بوم تولید و عرضه محتوای چندرسانه‌ای است که با ترکیب حوزه‌های رسانه، تکام و سرویس‌های دیجیتال به دنبال تعریف رویه‌های هوشمند و بدیع در کسب و کارهای نوآورانه است.

محصولات و خدمات

اولین شتاب‌دهنده مهارتی کشور در نیتک شکل گرفته تا با ایجاد پلتفرم‌های جامع مهارت‌سنجی، مهارت‌افزایی و اشتغال‌زایی، مسیر توسعه مهارت‌ها و توانمندسازی کارجویان را برای ورود به بازار کار فراهم سازد. استراتژی جامع این شتاب‌دهنده عبارت است از، آینده پژوهی تحصیلی، شغلی و مهارتی، تشکیل پرونده مهارتی مهارت‌آموزان، برگزاری دوره‌های مهارتی در پتانسیل‌های مهارت‌آموزان و ایجاد چرخه جامع اکوسیستم مهارت‌افزایی شغلی و فردی.

خدمات استارتاپ استودیو نیتک: در استودیو نوآوری نیتک، ایده‌ها و نیازها تعریف شده، بر اساس معیارهای خاص تحلیل می‌شوند و در صورت پذیرش طرح مسئله، کسب و کارِ آن ایجاد و از افراد متخصص حاضر، یک تیم منسجم و نخبه تشکیل می‌شود. ساختار بخش نیتک به این صورت است که ایده، کارآفرین، متخصص، مهارت و تجربه ترکیب شده و تیم مورد نظر را تشکیل می‌دهند. در طی مراحل متوالی و ارزیابی‌های مکرر، منابع لازم نیز به تیم مورد نظر تخصیص می‌یابد. از مزایای استفاده از استارتاپ استودیو نیتک می‌توان به فرصت‌های بیشتر در اکوسیستم توسعه نیافته، جذب استعدادهای خبره، کارآفرینی موازی، کاهش هزینه تولید و... اشاره کرد. در حقیقت این استودیو، مرکزی است که با خلق ایده‌ها و مدل‌های جدید کسب و کار و تامین نیروی انسانی و مالی، به طور مداوم استارتاپ و محصول خلق می‌کند.

خدمات دوره شتاب‌دهی که در نیتک قابل عرضه است، شامل شبکه سازی و ایجاد تعامل بین تیم‌ها و نهادها، معرفی به شبکه‌های فروش و تجاری سازی، تامین زیرساخت‌های فنی و نرم‌افزاری، برگزاری کمپین‌های تجاری و مناسبتی، برگزاری رویدادهای کارآفرینی، ارائه فضای کار اشتراکی، معرفی به سرمایه‌گذار و منتورینگ می‌باشد.

خدمات قابل ارائه توسط تیم‌های مستقر در شبکه نیتک شامل، موشن‌گرافی، طراحی و گرافیک، دیجیتال مارکتینگ، خدمات مولتی مدیا، مهارت‌افزایی ولاگری، مشاوره کسب و کار، طراحی و تولید نرم‌افزار، هوش مصنوعی و مهارت‌سنجی و... است.

فضای کار اشتراکی، استودیوهای تصویر ( تلویزیونی، ولاگ و کروماکی)، استودیو آموزش، استودیوهای صدا ( دوبله، رادیویی و پادکست)، اتاق جلسات و زیرساخت تولید و نشر اپلیکیشن از جمله امکانات و زیرساخت‌های «نیتک» می‌باشد. 

لازم به ذکر است؛ معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پارک فاوا وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، صداوسیما ج.ا.ا، سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر(ساترا)، پارک‌های علم و فناوری خراسان رضوی وسمنان، مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد، دانشگاه پیام نور، بنیاد ملی کارآفرینی محتوای دیجیتال، اداره کل پست استان خراسان رضوی، استانداری خراسان رضوی و اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خراسان رضوی از مهمترین مجموعه‌های همکار خانه خلاق و نوآوری محتوای دیجیتال نیتک هستند.
مشتریان
از جمله سازمان‌هایی که به خانه‌ی خلاق و نوآوری نیتک اعتماد کرده‌اند و حامی محسوب می‌شوند می‌توان به پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات، خانه خلاق و نوآوری ایران، شرکت پیشگامان فرا رسانه سروش و ... اشاره کرد.

راه‌های ارتباطی

ایمیل: 
www.nitechpark.com

شماره تماس: 
051-36068686
021-88196335

 

کلید واژه ها: پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات خانه خلاق و نوآوری محتوای دیجیتال نیتک معرفی شرکت‌های فناور


نظر شما :