رئیس پارک علم و فناوری استان مرکزی:

حمایت از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها، شرط اصلی حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم

۳۰ آذر ۱۳۹۹ | ۱۳:۲۷ کد : ۵۸ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۱۱۱۸
حمایت از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها، شرط اصلی حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات(فاوا)- در حاشیه نشست امضا تفاهم‌نامه‌ سه‌جانبه میان پارک فاوا، وزارت عتف، و پارک‌های استانی، محمد رفیعی رئیس پارک علم و فناوری مرکزی ضمن تشکر از تلاش‌های دکتر صدیق در پارک فاوا و دکتر کشمیری در وزارت عتف برای به ثمر نشستن طرح گرنت فناوری به مسئله تعامل پایین دانشگاه و پارک‌های علم و فناوری استانی اشاره کرد و گفت: یکی از بزرگترین نقص‌هایی که پارک‌های استانی در استان‌ها با آن مواجه هستند، میزان پایین تعامل اعضای هیئت علمی، دانشجو و انگیزه آن‌ها در مواجهه با پارک‌های علم و فناوری استانی در بحث محصول محور بودن پایان‌نامه‌ها هاست.

او اضافه کرد: مسئله گرنت و حمایت از اعضای هیئت علمی دانشگاه باید به عنوان نکته‌ای کلیدی در نظر گرفته شود زیرا که شرط اصلی حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم در گرو همکاری و تعامل بیشتر دانشگاه با پارک‌های علم و فناوری و محصول محور کردن فعالیت‌های دانشگاهی است، در این صورت است که نهایت امر تجاری سازی ایده‌ها و توسعه اقتصادی محقق خواهد شد.

رفیعی با اشاره به سهولت پذیرش در دوره اول فراخوان گرنت فناوری گفت: اگر تسامح و تساهلی از طرف پارک‌های استانی در پذیرش ایده‌ها در دوره‌ی اول فراخوان طرح گرنت فناوری صورت گرفته به این دلیل بوده است که این طرح توسط متقاضیان بیشتر دیده شود و این همکاری میان اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و دانشجویان با پارک‌های علم و فناوری بیشتر شود.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات، نشست امضای تفاهم‌نامه سه جانبه شروع عملیات گرنت فناوریدر پارک فاوا برگزار شد.


در ابتدای نشست دکتر کشمیری، مدیر کل برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم گزارشی از اقدامات انجام شده در زمینه طرح گرنت فناوری ارائه داد و گفت: سال گذشته در هفته پژوهش و فناوری، توافق‌نامه اجرای طرح گرنت فناوری با پارک فاوا امضا و پس از چند ماه اجرای آن آغاز شد؛ اما متاسفانه به دلیل همزمانی با شرایط کرونا، فراهم شدن مقدمات اجرایی آن به تاخیر افتاد.


او با اشاره به طرح گرنت فناوری درباره مراحل آن توضیح داد: فراخوان و اطلاع‌رسانی این طرح اوایل سال جاری انجام، سپس پذیرش طرح‌ها (شامل دریافت درخواست و تقاضا) و نهایتا بررسی و اعلام حمایت توسط سازمان حامی اجرا شد.

کلید واژه ها: پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات پارک فاوا پارک‌های علم و فناوری پایان‌نامه پارک علم و فناوری استان مرکزی محمد رفیعی گرنت فناوری تفاهم‌نامه


نظر شما :