با حضور مدیران ارشد پارک فاوا؛

سرمایه‌گذاران از مرکز قطب داده فولادشهر اصفهان بازدید کردند

۱۶ آبان ۱۴۰۲ | ۱۶:۵۵ کد : ۱۰۱۴ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۱۹۲
روابط عمومی پارک فاوا: در یک بازدید میدانی با حضور مقامات و مسئولان ارشد پارک فاوا، سرمایه‌گذاران و علاقه مندان به سرمایه گذاری در قطب داده فولادشهر اصفهان، از این سایت بازدید کردند و از نزدیک در جریان فرصت های سرمایه گذاری قرار گرفتند.
سرمایه‌گذاران از مرکز قطب داده فولادشهر اصفهان بازدید کردند

در این بازدید که روز سه‌شنبه برابر با 16 آبان 1402 و در پایان نخستین کنفرانس فرصت‌های سرمایه‌گذاری شبکه ملی اطلاعات و اقتصاد دیجیتال در قطب مراکز داده کشور انجام شد، همچنین تعدادی از معاونان وزیر ارتباطات و نیز معاون استاندار اصفهان حضور داشتند. 

در حاشیه نخستین کنفرانس فرصت‌های سرمایه‌گذاری شبکه ملی اطلاعات و اقتصاد دیجیتال در قطب مراکز داده کشور، بازدید میدانی از مرکز قطب داده فولادشهر اصفهان توسط سرمایه‌گذاران صورت گرفت و از نزدیک در جریان جزئیات تقسیم‌بندی زمین‌ها و شیوه‌های واگذاری، معافیت‌های مالیاتی و زمان‌بندی پروژه‌های آماده‌سازی برای احداث مراکز داده بخش خصوصی قرار گرفتند.

در این بازدید، دکتر علی‌اصغر انصاری، معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات و مهندس ‌اکبر قنبرپور، مشاور وزیر و سرپرست پارک فاوا پاسخگوی سؤالات سرمایه‌گذاران بودند.

مهندس اکبر قنبرپور، مشاور وزیر و سرپرست پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات ضمن خوشامدگویی به بازدیدکنندگان، به تشریح فرایند پذیرش پرداخت و گفت: همانند سایر پذیرش‌هایی که در سایت اصلی پارک فاوا وجود دارد، اداره کل پذیرش و ارزیابی پارک آمادگی دارد که درخواست‌های متقاضیان را بررسی و نتیجه آن را اعلام کند و سپس قرارداد واگذاری زمین را به صورتی که متقاضی بخواهد، منعقد کند. پس از اینکه زمین به شرکت‌ها تحویل داده می‌شود، طبق چهارچوب ساخت‌وسازی که توسط ما تعیین و ابلاغ شده، طراحی توسط شرکت انجام می‌شود. طراحی پس از تأیید مجموعه پارک برای مجموعه شهرداری استان ارسال می‌شود، پروانه احداث بنا دریافت می‌شود و پس از ساخت، امکان استقرار وجود دارد.  

وی ادامه داد: همانطور که در کنفرانس فرصت‌های سرمایه‌گذاری شبکه ملی اطلاعات و اقتصاد دیجیتال در قطب مراکز داده کشور مطرح شد، از 105 هکتار فضای کلی در فولادشهر، 30 هزار متر مربع زیربنای ساخته شده وجود دارد که توسط شرکت‌ها قابل استفاده خواهد بود. 

قنبرپور سه مدل قراردادهای واگذاری اجاره بلندمدت، حق انتفاع بلندمدت و ساخت، بهره‌برداری و واگذاری (B.O.T) را تشریح کرد و یادآور شد که در حال حاضر متراژ زمین‌ها برای واگذاری ۱۵۰۰ متر در نظر گرفته شده و امکان ادغام نیز وجود دارد.

لازم به ذکر است که نخستین کنفرانس فرصت‌های سرمایه‌گذاری شبکه ملی اطلاعات و اقتصاد دیجیتال در قطب مراکز داده کشور به میزبانی اصفهان و با حضور معاونان وزیر ارتباطات و معاون استاندار اصفهان روز سه‌شنبه 16 آبان 1402 در محل اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد.

کلید واژه ها: پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات فولادشهر اصفهان کنفرانس فرصت‌های سرمایه‌گذاری شبکه ملی اطلاعات


نظر شما :