مدیرکل منطقه خاورمیانه وزارت امور خارجه سنگال از گلخانه هوشمند پارک فاوا بازدید کرد

۱۲ مهر ۱۴۰۲ | ۱۵:۵۵ کد : ۹۹۶ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۴۴۶
روابط عمومی پارک فاوا: عثمان دیوپ، مدیرکل منطقه خاورمیانه وزارت امور خارجه کشور سنگال و هیئت همراه روز چهارشنبه ۱۲ مهرماه ۱۴۰۲ از گلخانه هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیای پارک فاوا بازدید کرد.
مدیرکل منطقه خاورمیانه وزارت امور خارجه سنگال از گلخانه هوشمند پارک فاوا بازدید کرد

در ابتدای این بازدید، خانم مائده هاتفی،کارشناس گلخانه هوشمند پارک فاوا ضمن خوشامدگویی به مهمانان و معرفی گلخانه هوشمند پارک فاوا، به ارائه توضیحاتی در خصوص نحوه کشت، نوع بسترهای مورد استفاده جهت تکثیر گونه‌های گیاهی، میزان بازده و پرورش در گلخانه و نحوه اندازه‌گیری پارامترهایی همچون نور، دما، رطوبت و... پرداخت. 

کارشناس گلخانه هوشمند پارک فاوا یادآور شد: از مزیت‌های گلخانه آی.ا.و.تی می‌توان به مصرف کم آب در روند پرورش گیاه، کاهش نیروی انسانی در فرایند کشت و برداشت محصول و دریافت محصول بیشتر نسبت به گلخانه‌های سنتی اشاره کرد. در این گلخانه گیاه در محیط کنترل شده کشت شده و سعی می‌شود که همه پارامترهای مورد نیاز گیاه به نحوی کنترل شود که منابع مورد استفاده در حالت بهینه قرار داشته باشند. برای مثال به دلیل کنترل دما در این محیط، وسایل گرمایشی در حالت بهینه قرار خواهند داشت.

هاتفی ادامه داد: با توجه به مزیت‌های ذکر شده، هدف از ایجاد گلخانه هوشمند، شبکه‌سازی گلخانه‌های سطح کشور و ارائه الگوهای کشت هوشمند می‌باشد؛ به این معنی که گلخانه‌های فضای بیرونی را به شکل شبکه‌ای و بر مبنای شبکه آی.او.تی به یکدیگر وصل کرده و از راه دور مدیریت خواهد کرد.

در ادامه آقای عثمان دیوپ، مدیرکل منطقه خاورمیانه وزارت امور خارجه سنگال ضمن تشکر از توضیحات کارشناس گلخانه هوشمند، پیشرفت پارک فاوا در عرصه کشاورزی و به ویژه عملکرد گلخانه آی.او.تی در فرایند پرورش گیاهان را تأثیرگذار عنوان و گفت: این فناوری‌های مدرن به دلیل شرایط اقلیمی قاره آفریقا مناسب کشورهایی همچون سنگال می‌باشد و ما در جهت ایجاد تحول مثبت در عرصه کشاورزی به این فناوری‌ها نیاز داریم. 

در پایان بازدید، مدیرکل منطقه خاورمیانه وزارت امور خارجه سنگال اذعان داشت: علاوه بر فناوری آی.او.تی، تکنولوژی‌های دیگری که در عرصه کشاورزی استفاده می‌کنید، نیز قابل تأمل است و برای کشور سنگال کاربرد دارد. امیدوارم که در آینده بتوانیم از تجربه‌های شما در حوزه کشاورزی نیز استفاده کنیم.

لازم به ذکر است در بازدید از شرکت‌های پارک فاوا، دکتر عباس قنبری باغستان، مشاور ارتباطات و امور بین‌الملل پارک؛ آقای ابو واکر، نماینده سفارت جمهوری سنگال در ایران؛ آقای سید ناصر غفاری، مسئول میز سنگال در وزارت امور خارجه؛ مهندس محمدعلی جعفری، مدیر مرکز توسعه واحدهای فناور پارک و مهندس جواد یزدان‌پناه، معاون توسعه فناوری، مدیرکل منطقه خاورمیانه وزارت امور خارجه کشور سنگال را همراهی کردند.
 

کلید واژه ها: پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات


نظر شما :