یک هیئت فناور از بخش خصوصی سوریه از پارک فاوا بازدید کرد

۳۰ شهریور ۱۴۰۲ | ۱۶:۲۸ کد : ۹۸۲ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۵۶۹
روابط عمومی پارک فاوا: یک هیئت فناور از بخش خصوصی کشور سوریه به ریاست آقای عون روز پنج شنبه برابر با ۳۰ شهریورماه ۱۴۰۲ از پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات بازدید و با مقامات این پارک به بحث و تبادل نظر پرداختند.
یک هیئت فناور از بخش خصوصی سوریه از پارک فاوا بازدید کرد

در ابتدای این نشست پس از پخش کلیپ معرفی پارک، دکتر عباس قنبری باغستان، مشاور ارتباطات و امور بین‌الملل پارک فاوا ضمن معرفی افراد حاضر در جلسه، به معرفی پارک پرداخت و با ذکر توضیحاتی در خصوص ماهیت و امکانات پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات افزود: پارک فاوا زیر نظر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران فعالیت می‌کند و یک پارک تخصصی در حوزه آی.سی.تی است. 

وی همچنین با ارائه توضیحاتی در خصوص شرکت‌های مستقر در پارک افزود: شرکت‌های مستقر در پارک، شرکت‌های بزرگ و دارای بازار در سطح ملی هستند. ما در پارک فاوا به این شرکت‌ها کمک می‌کنیم تا بیشتر توسعه یابند و آماده کنشگری در عرصه منطقه‌ای و بین‌المللی باشند. البته اکثر شرکت‌های مستقر در پارک کاملاً آماده ورود به بازار جهانی هستند.

دکتر قنبری ادامه داد: در حال حاضر، شرکت‌های فناور مستقر در پارک فاوا دارای بیش از ۱۹۶ محصول هستند که از این میان، ۷۴ محصول براساس شاخص‌های فنی و عمومی همچون عمق فناوری، کیفیت مناسب، قیمت خوب و... برای تجاری‌سازی در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی انتخاب شده‌اند.

در ادامه این نشست فهرست برگزیده‌ای از محصولات شرکت‌های فناور پارک فاوا از جمله انواع مودم‌های مورد استفاده در شرکت‌های تلفن همراه، وایت‌بورد آموزشی هوشمند، گیت تردد، آنتی ویروس پادویش و... به نمایش گذاشته شد.

وی همچنین به معرفی شعب پارک فاوا پرداخت و توضیحاتی در خصوص خدمات ارائه شده توسط پارک فاوا، فعالیت‌های بین‌المللی صورت گرفته در یک سال گذشته، پروژه‌های پیشران پارک و... ارائه کرد. 

وی یکی از اولویت‌های پارک فاوا را همکاری با کشورهای مسلمان در منطقه دانست و فروش محصولات شرکت‌های پارک فاوا و اعطای نمایندگی در کشور سوریه و همچنین پیشنهادات طرف سوری را از محورهای همکاری دو طرف برشمرد.

مشاور ارتباطات و امور بین‌الملل پارک همچنین با بیان اینکه پارک فاوا آمادگی همکاری برای ایجاد خط تولید محصول در کشور سوریه را دارد، خاطرنشان کرد: برخی شرکت‌های عضو پارک فاوا از جمله شرکت نور بهینه گستر خاورمیانه، آمادگی ایجاد خط تولید در سایر کشورها را دارند. 

آقای عون، رئیس شرکت S&S کشور سوریه ضمن معرفی خود، به تمجید از محصولات فناور پارک پرداخت و مهمترین نیازمندی طرف سوری را حوزه امنیت سایبری عنوان کرد و گفت: دمشق در دوره بازسازی پس از جنگ قرار دارد و هدف این است که از تجارب و محصولات پارک برای بازسازی شهر و جامعه استفاده کرده و دانش حوزه آی‌سی‌تی بومی‌سازی شود. برای دستیابی به نتایج بهتر و فروش بیشتر محصولات، دو طرف می‌بایست روش جدیدی را در همکاری با یکدیگر به کار گیرند. 

رئیس شرکت S&S بازار حوزه آی.سی.تی و سایبری در سوریه را تازه‌تأسیسی عنوان کرد و ادامه داد: طی سفرهایی که به جمهوری اسلامی ایران داشتم، متوجه شدم که ایران در حوزه آی.سی.تی از سطح آگاهی بالاتری برخوردار بوده و تجریبات ارزشمندی در این زمینه دارد. 

وی یادآور شد: با توجه به اینکه خلأهایی در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات در سوریه وجود دارد، هدف  اصلی این شرکت استفاده از تجربیات پارک فاوا برای توسعه محصولات حوزه آی.سی.تی در سوریه است.

مهندس عامر، عضو هیئت رئیسه شرکت S&S نیز در این نشست تصریح کرد: با توجه به اینکه نیروی انسانی در سوریه ارزان‌تر بوده و هزینه تولید محصولات در این کشور تعرفه کمتری دارد، می‌توان دانش سخت‌افزاری و نرم‌افزاری پارک فاوا را به این کشور منتقل کرده و محصول نهایی در سوریه به سایر کشورها صادر شود. البته محصولی که از سوریه به سایر کشورها صادر می‌شود باید نسبت به سایر محصولات از قیمت کمتر و کیفیت بیشتری برخوردار باشد تا بازار مناسبی به دست آورد.

لازم به ذکر است که بعد از پایان جلسه، هیئت سوری از شرکت نور بهینه گستر خاورمیانه، اتصال صنعت میانه و همچنین گلخانه هوشمند پارک فاوا بازدید به عمل آوردند.

کلید واژه ها: پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات


نظر شما :