در دیدار فصلی رئیس پارک فاوا با رؤسای شرکت‌های فناور؛

زمینه‌ها و فرصت‌های تأمین مالی شرکت‌های فناور ارزیابی شد

۲۹ مرداد ۱۴۰۲ | ۱۴:۱۹ کد : ۹۶۹ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۵۳۴
روابط عمومی پارک فاوا: نشست دوره‌ای مدیران عامل شرکت‌های فناور عضو پارک روز یکشنبه ۲۹ مردادماه ۱۴۰۲ با حضور دکتر محمدجعفر صدیق دامغانی‌زاده، مشاور وزیر و رئیس پارک فاوا با هدف ارزیابی زمینه‌ها و روش‌های تأمین منابع مالی شرکت‌ها پارک برگزار شد.
زمینه‌ها و فرصت‌های تأمین مالی شرکت‌های فناور ارزیابی شد

در ابتدای این جلسه، دکتر صدیق ضمن خیرمقدم و استقبال از حضور مدیران شرکت های عضو پارک و معرفی مهمانان برنامه، هدف اصلی این نشست را بررسی زمینه ها و روش های تأمین منابع مالی شرکت‌ها عنوان کرد و گفت: با استفاده از مشورت ها و راهنمایی های دوستان در این جلسه، مسیر اجرایی قابل تأملی در پست بانک مشخص و قدم های جدی در راستای تأمین منابع مالی برخواهیم داشت. 

رئیس پارک فاوا افزود: موضوع توسعه دیتا سنترها به طور جدی در دستور کار دولت قرار دارد و این یک بازار بزرگ در آینده به حساب می‌آید. هماهنگی های قبلی در این مورد با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شده است و به زودی یک بسته سرمایه گذاری در این حوزه را به دولت پیشنهاد و معرفی خواهیم کرد. لذا در آینده نزدیک این بحث در پارک نیز مطرح می‌شود و مطمناً افق خوبی برای شرکت‌های عضو پارک خواهد بود.

در ادامه مهندس محمدعلی جعفری، مدیر مرکز توسعه واحدهای فناور ضمن معرفی دستور کار جلسه، اضافه کرد: فراخوان گرنت توسعه فناوری در سایت اطلاع رسانی پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات منتشر شده است. لذا امکان ثبت نام در این فراخوان تا دهم شهریورماه وجود دارد و پارک از پروژه‌های تا سقف چهار میلیارد تومان در این دوره را حمایت خواهد کرد.

سپس دکتر هادی نیا، معاون سرمایه گذاری و اقتصادی هلدینگ سرمایه گذاری شفادارو ورکشاپی را با موضوع روش های تأمین منابع مالی شرکت ها ارائه داد و در رابطه با چگونگی تأمین منابع مالی، روش های آی.پی.او، انتشار اوراق بهادار و کراود فاندینگ را با توجه به نوع شرکت توضیح داد.

در ادامه جلس دکتر میرزایی، معاون اجرایی پست بانک در منطقه غرب استان تهران ضمن اشاره به تعداد شعب و باجه‌های این بانک در سراسر کشور افزود: بر مبنای مصوبه جدید هیئت دولت، پست بانک به عنوان بانک عامل وزارت ارتباطات دو مأموریت شاخصی که در حوزه اقتصاد کشور دنبال می کند، بحث بانک تخصصی در حوزه IT و ICT و بانک توسعه روستایی است. لذا باجه پست بانک به عنوان منبعی برای تأمین مالی شرکت‌ها آماده ارائه خدمات و تسهیلات به مجموعه پارک فاوا است. 

متعاقباً دکتر عباس قنبری باغستان، مشاور ارتباطات و امور بین‌الملل پارک فرصت های برنامه ریزی شده که امکان اطلاع‌رسانی محصولات شرکت ها در سایت چهار زبانه پارک را فراهم می‌کند را توضیح داد و گفت: در اوایل تیرماه و همزمان با سالروز تأسیس پارک، ما از قالب جدید سایت اطلاع رسانی پارک و نسخه زبان پشتوی آن رونمایی کردیم. در واقع هدف از ایجاد قالب جدید و نسخه پشتوی سایت، کمک به شرکت های فناور است تا از این طریق بتوانند خود و محصولاتشان را فراتر از مرزها معرفی کنند.

در انتهای این نشست، پرسش و پاسخ های میان رئیس پارک، مدیران شرکت های عضو پارک، نمایندگان پست بانک و معاون سرمایه گذاری و اقتصادی هلدینگ سرمایه گذاری شفادارو برگزار شد.

لازم به ذکر است در این جلسه، دکتر محمدجعفر صدیق دامغانی‌زاده، مشاور وزیر و رئیس پارک فاوا؛ دکتر عباس قنبری باغستان، مشاور ارتباطات و امور بین‌الملل؛ مهندس محمدعلی جعفری، مدیر مرکز توسعه واحدهای فناور؛ دکتر هادی نیا، معاون سرمایه گذاری و اقتصادی هلدینگ سرمایه گذاری شفادارو؛ نمایندگان پست بانک و مدیران شرکت های عضو پارک حضور داشتند.
 

کلید واژه ها: پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات


نظر شما :