از سوی رئیس پارک فاوا؛

شرایط و ضوابط اعطای گرنت رشد به پارک‌های مراکز عضو شبکه تاد و مدیران کل ict استان‌های کشور اعلام شد

۲۵ مرداد ۱۴۰۲ | ۱۶:۴۹ کد : ۹۶۶ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۴۲۵
روابط عمومی پارک فاوا: رئیس پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) در جلسه ای با حضور رؤسای پارک‌های مراکز عضو شبکه تاد و مدیران کل ict استان‌ها، شرایط و ضوابط اعطای گرنت رشد را تبیین کرد.
شرایط و ضوابط اعطای گرنت رشد به پارک‌های مراکز عضو شبکه تاد و مدیران کل ict استان‌های کشور اعلام شد

دکتر محمدجعفر صدیق دامغانی‌زاده، مشاور وزیر و رئیس پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات در این جلسه که روز چهارشنبه برابر با 25 مردادماه 1402 برگزار شد، ضمن خوشامدگویی به رؤسای پارک‌های مراکز عضو شبکه تاد و مدیران کل ict استان‌ها گفت: با عنایت به سیاست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص توسعه بخش اقتصاد دیجیتال کشور و در راستای دستیابی به یکی از مأموریت‌های پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) در گسترش شبکه مجری پارک‌ها و مراکز رشد کشور در حوزه ICT (شبکه توسعه اقتصاد دیجیتال) و با توجه به نقش شبکه مذکور در توسعه کارآفرینی دانایی‌محور، پارک فاوا در راستای کمک به ایجاد شرکت‌های فناور و حمایت از دستیابی به فناوری‌های مورد نیاز در شبکه ملی اطلاعات نسبت به ارائه پنجاه گرنت حمایت از توسعه فناوری به شرکت‌های نوپای عضو شبکه تاد اقدام می‌نماید.

دکتر صدیق دامغانی‌زاده در خصوص شرایط اصلی اعطای اعتبار فوق یادآور شد: پروژه‌‌های معرفی شده باید جنبه توسعه فناوری داشته و گرنت فوق شامل هزینه‌های بازاریابی، توسعه شرکت و توسعه خط تولید نمی‌شود. همچنین سقف هزینه پروژه‌ها برابر دوازده میلیارد ریال است که از این سقف حداکثر 400/8 میلیون ریال در قالب گرنت خطرپذیر از سوی پارک فاوا تأمین می‌شود. مابقی هزینه پروژه می‌بایست توسط شرکت (به صورت نقدی و یا از محل صرفه‌جویی هزینه‌ها) تأمین شود.

وی ثبت واحد‌های فناور در قالب شرکت سهامی خاص و استقرار آن‌ها در پارک، مرکز رشد و یا شتاب‌دهنده در زمان دریافت اعتبار تحقیقاتی را از دیگر شرایط اصلی اعطای اعتبار فوق عنوان کرد.

رئیس پارک فاوا خاطرنشان کرد: هر شرکت فناور در یک زمان نمی‌تواند بیش از یک گرنت رشد فعال داشته باشد و اعطای گرنت جدید در هر دوره منوط به خاتمه موفق گرنت‌های دریافتی در دوره‌های قبلی است. حداکثر مدت زمان مجاز برای انجام پروژه و هزینه‌کرد این اعتبار و ارائه محصول نهایی از تاریخ ابلاغ به مدت 12 ماه است که این مدت در موارد خاص مشروط به انجام حداقل دوسوم پروژه تا پایان ماه یازدهم، با پیشنهاد مرکز فناوری مجری و تأیید شورای پذیرش پارک فاوا برای مدت حداکثر 6 ماه قابل تمدید است. 

دکتر صدیق دامغانی‌زاده در پایان یادآور شد که محصول/خدمت پیشنهادی باید حداقل دارای شرایط (P.O.C (proof of consept بوده باشد و اعتبار پیشنهادی برای دستیابی به (MVP (minimum viable product و یا (BSP (bench scale product هزینه شود.
 

کلید واژه ها: پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات


نظر شما :