دومین جلسه شورای راهبری طرح تدوین سند جامع انرژی در بخش ICT برگزار شد

۲۷ تیر ۱۴۰۲ | ۱۵:۳۳ کد : ۹۳۲ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۶۳۳
روابط عمومی پارک فاوا: دومین جلسه شورای راهبری طرح تدوین سند جامع انرژی در بخش ICT کشور روز سه‌شنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۲ برگزار شد.
دومین جلسه شورای راهبری طرح تدوین سند جامع انرژی در بخش ICT برگزار شد

جلسه شورای راهبری طرح تدوین سند جامع انرژی در بخش ICT کشور با حضور دکتر محمدجعفر صدیق دامغانی‌زاده، سازمان‌های تابعه و شرکت مهندسین مشاور موننکو ایران، مشاور طرح جامع انرژی در محل پارک فاوا برگزار شد.

در جلسه مذکور ضمن ارائه گزارش معرفی اجمالی از پروژه‌ها، پیشرفت‌های حاصل شده از پروژه، فعالیت‌های انجام شده از ابتدای پروژه و فعالیت‌های در حال انجام به پیشنهادات و راهکارهای اعضای شورا مبنی بر ترسیم نقشه راه فعالیت‌های آتی و برنامه زمان‌بندی پرداخته شد.

لازم به ذکر است که فعالیت‌های آتی که قرار است بررسی شود شامل نهایی‌سازی کشور براساس شاخص‌های ارائه شده، استخراج اطلاعات از وضع موجود شبکه برق و بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات، برگزاری جلسات مصاحبه با نمایندگان سازمان‌های اصلی وزارت ICT و فعالین اثرگذار و بررسی و شناخت جامع وضع موجود شبکه برق کشور چهارم در بخش‌های تولید، انتقال و توزیع و... می‌باشد و امید است که وضعیت توسعه شبکه برق ایران و کشورهای هدف را تا ده 10 سال آینده در برنامه خود قرار دهد.

در این طرح ملی، به ترسیم نقشه راه توسعه اقتصاد دیجیتال با در نظر گرفتن مطالعات ملی و بین‌المللی پرداخته می‌شود و با بررسی وضعیت فعلی و آتی حوزه‌های فاوا و انرژی، میزان و نحوه تأمین انرژی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در سال‌های آینده مشخص خواهد شد.
 

کلید واژه ها: پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات سند جامع انرژی در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور


( ۲ )

نظر شما :