با حضور استاندار مازندران

کار ساخت شعبه پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات در ساری آغاز شد

۱۴ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۵:۲۱ کد : ۹۹ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۲۰۸
روابط عمومی پارک فاوا: در مراسمی با حضور احمد حسین زادگان، استاندار مازندران، و دکتر محمدجعفر صدیق، رئیس پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات(فاوا)، کار ساخت شعبه پارک فاوا در شهر ساری آغاز شد.
کار ساخت شعبه پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات در ساری آغاز شد

در این مراسم که روز چهارشنبه ۱۱ فروردین۱۴۰۰ برگزار شد، جمعی دیگری از مقامات و مسئولان استانی استان مازندران و نیز مقامات ارشد پارک فاوا حضور داشتند. 
در ابتدای این مراسم،  دکتر فلاح، سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مازندران، ضمن خیر مقدم به مهمانان، پارک فاوا را قطعه ای گمشده در حوزه ارتباطات استان مازندران دانست.

وی گفت: در اکوسیستم فناوری ارتباطات استان جایی برای پیوند فرآیندهای تجاری سازی فعالیت های فناورانه خالی بود که با راه اندازی پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات در این استان، این خلآ بزرگ  برطرف خواهد شد.

وی افزود: سابقه کاری دکتر صدیق و تلاش ایشان در زمینه  پارک داری همواره قابل ستایش بوده و جای تشکر و قدردانی دارد. دکتر صدیق بسیار با جدیت پیگیر کارها بوده و با توجه به تلاش ایشان امید است که به زودی شاهد آیین افتتاح این مرکز در شهرستان ساری باشیم.

در ادامه این مراسم دکتر صدیق، مشاور وزیر ارتباطات و رئیس پارک فاوا، ضمن تشکر از مهمان نوازی مردم استان مازندران، نسبت به راه اندازی سریع این پارک ابراز امیدواری کرد و آن را افتخاری برای خود و مجموعه پارک فاوا دانست.

وی افزود: سال 1400 یک سال بسیار میمون و مبارک است چرا که سالی است با دو نیمه شعبان و بسیار متبرک که امید است سال بسیار خوبی برای ما باشد.

رئیس پارک فاوا در ادامه افزود: با نام گذاری که مقام معظم رهبری برای سال جدید داشتند، بحث رفع موانع و پشتیبانی ها مطرح شد. نکته ای که در این خصوص باید به آن توجه جدی داشت این است که باید زمینه کار و فعالیت را برای بخش خصوصی فعال کنیم و هدف اصلی ما توسعه کسب و کارهای کوچک و تمرکز اول ما در حوزه «فضا پایه» است که می تواند کارکردهای زیادی در افزایش ثروت آفرینی بخش کشاورزی و مقابله با بلایای طبیعی داشته باشد.

وی افزود: اما ما در این حوزه محدود نمی مانیم و کار را در دو حوزه  دیگر نیز ادامه می دهیم. ابتدا تولید و صادرات محتوای فرهنگی که هم برای کشور موجب ثروت آفرینی شده و هم موجب اقتدار کشور می شود. دومین فعالیت نیز «خدمات ابری» می باشد.

دکتر  صدیق گفت: در ابتدا قرار بر آن بود که یک سازه در این شعبه افتتاح شود، اما در همین جا بنده قول ساختن دومین سازه را می دهم و امید است که هر دو سازه تا پایان دولت حاضر آماده ی بهره برداری باشد. ضمن اینکه کل اعتبارات ساخت این مرکز پیش از این توسط پارک تامین شده است؛ چرا که روش کار ما این است که ابتدا تامین مالی را انجام داده و سپس کار را آغاز می کنیم.

وی در خصوص تفاوت پارک فاوا با کارخانه نوآوری و پارک های دیگر گفت: تفاوت اینجا با پارک های دیگر و کارخانه نوآوری در روش کاری ما است.

وی افزود: پارک فاوا تکنولوژی «پارک داری» را در درون خود دارد و تکنولوژی و روش کار ما چیزی است که ما را متفاوت می کند. هدف ما تنها افتتاح یک ساختمان نیست بلکه افتتاح یک اکوسیستم است.

در ادامه احمد حسین زادگان، استاندار استان مازندران، ضمن تبریک سال نو، سال 1400 را سالی پر از خیر و برکت دانسته و آرزوی سلامتی برای تمام هم میهنانمان داشتند.

وی افزود: امروزه به سبب پیگیری هایی که صورت گرفته، امکان ساخت پارک فاوا در ساری برای ما فراهم شده است. خوشبختانه در استان هم بحث کارخانه نوآوری را به صورت جدی و با کمک بخش خصوصی پیگیری می کنیم و هم کار ساخت پارک فاوا را.

استاندار مازندران در ادامه افزود: ما در دانشگاه ها همواره به اندازه کافی فضای فیزیکی را دارا هستیم تا آن را در اختیار شرکت های فناور قرار دهیم. اما با توجه به استعداد و توانایی دیگر جوانان می توان این کار را توسعه داد تا جوانان به دنبال خلاقیت و نوآوری باشند و سرانجام آن را به بازار منتقل کنند.

حسین زادگان در خصوص نام گذاری سال 1400 گفت: تولید و اقتصاد چند سالی است که به عنوان شعار سال توسط مقام معظم رهبری انتخاب می شود.  اما اگر قرار است جهشی به جز تولید کارخانه ها صورت گیرد باید به دنبال نوآوری و بازاریابی و تنوع و کیفیت محصول باشیم.

وی با اشاره به برخی مشکلات در استان ادامه داد: ما چند ایراد اساسی در استان داریم که یکی از آن ها ارتباطی است که بین شرکت ها و دانشگاه ها ایجاد نکرده ایم و همچنین این تعامل سازنده میان خود شرکت ها هم صورت نگرفته است که این تعامل خود می تواند منشا اتفاقات بزرگ برای استان باشد.

ایراد دیگر ما این است که ما با وجود دارا بودن شرکت هایی که امکان رقابت در استان و حتی در سطح بین المللی را دارا هستند، آن ها را به خوبی شناسایی نکرده ایم و حمایتی از آن ها چه به لحاظ مالی و چه به لحاظ دانشی انجام نداده ایم.

به گفته استاندار مازندران، بسیاری از هم استانی های ما در دیگر استان ها مانند تهران در حال فعالیت بوده و ارتباطی میان ما و آن ها وجود ندارد که امید است این تعامل ها به زودی برای استان مازندران اتفاق بیافتد.

وی در پایان خاطرنشان ساخت که خروجی این پارک برای ما بسیار امیدوار کننده است و امید است  بتوان با حمایت  و پشتیبانی های وزارت ارتباطات، بستری مناسب برای جوانان مستعد در این استان فراهم سازیم.

کلید واژه ها: پارک فاوا شعبه ساری پارک فاوا ساری پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات ساری دکترصدیق احمد حسین زادگان


نظر شما :