آغاز فراخوان واگذاری حق بهره برداری بلندمدت اراضی و ابنیه پارک

۱۰ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۲:۵۹ کد : ۹۱ اطلاعیه و فراخوان
تعداد بازدید:۳۹۴
روابط عمومی پارک فاوا: نظر به تقاضای شرکت‌های فناور و دانش بنیان و واحدهای تحقیق و توسعه صنایع پیشرفته حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات برای عضویت و استقرار در طرح جامع پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات و همچنین به منظور زمینه‌سازی برای استفاده حداکثری از منابع و توان بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی در توسعه پارک، بدین وسیله به اطلاع می‌رساند پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات در نظر دارد تعداد محدودی از قطعات مربوط به اراضی و ابنیه خود واقع در سایت البرز (کیلومتر ۲۶ اتوبان تهران – کرج، جنب انستیتو پاستور) را به صورت واگذاری حق بهره برداری بلند مدت(۲۰، ۳۰، ۴۰، ۵۰ و ۶۰ ساله) به متقاضیان دارای صلاحیت و با رعایت نکات زیر واگذار نماید.
آغاز فراخوان واگذاری حق بهره برداری بلندمدت اراضی و ابنیه پارک

 

  1. مرحله اول واگذاری صرفاً در قالب یک بسته محدود شامل بلوک‌های ساختمانی نیمه کاره انجام می‌شود و مختص شرکت‌های عضو پارک است. از این رو، ورود سرمایه‌گذاران از شرکت‌های غیر پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات در این مرحله مجاز نخواهد بود.
  2. واگذاری این دوره مربوط به بخشی از ابنیه موجود است که شرایط دریافت وام ۳۰ میلیارد ریالی از صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری را دارا می‌باشند.(این مزیت منحصر به شرکت‌های دارای مجوز دانش بنیان در زمان تقاضا است.)
  3. ضوابط واگذاری حق بهره برداری بلند مدت به گونه ای است که به نوعی می‌تواند به عنوان مالکیت بر مبنای پرداخت هزینه در طول زمان، تلقی شود.
  4. اگرچه امکان واگذاری ملکی اراضی و ابنیه وجود ندارد؛ اما پارک با سلب امکان عدم تمدید حق بهره برداری از خود و همچنین درج شیوه قیمت گذاری در انتهای دوره در متن قرارداد واگذاری، عملاً به نوعی مالکیت دائمی حق بهره‌برداری را برای خریدار تضمین می‌نماید.
  5. آیین‌نامه مصوب هیئت امنای پارک به گونه‌ای است که امکان واگذاری حق بهره‌برداری بلند مدت به غیر را بر اساس ثبت رسمی در داخل پارک فراهم نموده است. این موضوع، امکان بسیار جذابی را برای ایجاد یک بازار املاک در پارک فراهم نموده است. امکان‌پذیری قانونی حضور سرمایه گذاران عمومی در بخش املاک پارک، زمینه را برای گسترش و تقویت این بخش از فعالیت‌های پارک، در آینده فراهم خواهد نمود.
  6. در این مرحله از واگذاری شرکت‌های متقاضی می توانند از امکان پرداخت اقساطی هزینه‌های مربوطه برخوردار شوند. (این مزیت مشروط به تعهد شرکت برای خاتمه عملیات بازسازی و آغاز بهره برداری ظرف مدت 4 ماه برای آپارتمان‌های چهار طبقه و 7 ماه برای آپارتمان‌های پنج طبقه خواهد بود.)

با عنایت به موارد فوق، جدول بلوک های قابل واگذاری، نقشه وقوع آنها در سایت پارک، وضعیت ابنیه و موارد قابل واگذاری، ارائه شده است. بر این اساس شرکت‌های متقاضی می‌توانند حداکثر تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه مورخ 1399/12/13 از طریق تکمیل کاربرگ مربوطه و ارسال موارد مورد نیاز، درخواست خود را ارسال نمایند. لازم به ذکر است درخواست باید در پاکت دربسته  با درج عبارت "مربوط به فراخوان واگذاری حق بهره برداری بلند مدت" در ظهر پاکت، تحویل نموده و رسید دریافت نمایند. درخواست‌های واصله پس از تاریخ مذکور، در این مرحله قابل بررسی نخواهد بود.

محل تحویل پاکت درخواست :

در تهران: کیلومتر 26 اتوبان تهران-کرج، اولین خروجی پس از گرمدره، جنب انستیتو پاستور ایران، پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات، ساختمان شهید حیدر اتابکی، طبقه اول، دفتر حوزه ریاست، سرکار خانم پژنگ

در مشهد: خراسان رضوی، مشهد خیابان کوسنگی نبش کوسنگی 12 ساختمان فناوری اطلاعات و ارتباطات، طبقه نهم، معاونت سازمان تنظیم، 

مجدداً یاد آور می‌شود تعداد قطعات قابل واگذاری در مرحله اول، بسیار محدود است. (جمعاً 8 قطعه قابل واگذاری است.)

شرایط و مراحل پذیرش (فرآیند واگذاری حق بهره‌برداری)

1- تکمیل و ارسال کاربرگ درخواست حضور در فراخوان به همراه تصویر فیش بانکی به مبلغ  معادل 5 درصد پیش پرداخت شناسه برنامه واگذاری مورد نظر، به شماره شبا IR980100004001043703040064 نزد بانک مرکزی با شناسه واریز ۹۱۷۱۴۹۳۰۰۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۲۰۲ به نام پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات به عنوان سپرده شرکت در فراخوان

2- بررسی درخواست‌های دارای حداقل شرایط با رعایت موارد ذیل :

1-2 بازگشایی پاکات در جلسه حضوری و بر خط؛

2-2 هر یک از واحدها به بالاترین قیمت پیشنهادی اختصاص می‌یابد.

3-2 در این مرحله حداکثر یک ساختمان به هر متقاضی اختصاص می‌یابد

4-2 قیمت پایه اعلامی که بر مبنای نظریه کارشناسی حاصل شده است قابل کاهش نبوده و لذا پیشنهاد قیمت‌های ارائه شده کف قیمت قابل واگذاری بوده و پیشنهادهای کمتر از آن حذف می‌شوند.

3- اعلام نتیجه بررسی به متقاضیان ظرف مدت 2 روز کاری از پایان زمان فراخوان

4- عقد قرارداد و واگذاری حداکثر ظرف مدت یک هفته پس از اعلام نتایج : در صورتیکه شرکت ظرف مدت تعیین شده برای عقد قرارداد و تحویل زمین اقدام ننماید، پارک ضمن ضبط ضمانت نامه شرکت نسبت به واگذاری زمین مذکور به سایر متقاضیان، اقدام خواهد نمود.

به پیوست کاربرگ، مدارک و مستندات لازم برای دریافت حق بهره برداری تقدیم می‌شود.

در صورت وجود هر گونه پرسش می‌توانید با کارشناس مربوطه از طریق شماره 02636105171 داخلی 316 (آقای مهندس حبیبا) تماس حاصل نمائید.

مهلت فراخوان : تا روز چهارشنبه مورخ 1399/12/13

اطلاعات هماهنگی و بازدید : 09129585534 (مهندس کندی)

کاربرگ درخواست حضور در فراخوان واگذاری حق بهره برداری بلندمدت 

برنامه واگذاری 20 ساله 

برنامه واگذاری30 ساله 

برنامه واگذاری 40 ساله 

برنامه واگذاری 50 ساله 

برنامه واگذاری 60 ساله

نقشه محوطه 

221تصاویر ساختمان

222تصاویر ساختمان

223 تصاویر ساختمان

241 تصاویر ساختمان

 242تصاویر ساختمان

243تصاویر ساختمان 

303تصاویر ساختمان

304تصاویر ساختمان

کلید واژه ها: پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات پارک فاوا فراخوان آغاز حق بهره برداری بلندمدت آغاز فراخوان واگذاری حق بهره برداری بلندمدت اراضی و ابنیه پارک


( ۱ )

نظر شما :