فابانو؛ محصولی از گروه مهندسین فن¬آوری نوین پنجاه و دو

۰۶ اسفند ۱۳۹۹ | ۲۱:۵۳ کد : ۸۹ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۴۲۵
روابط عمومی پارک فاوا: فابانو محصولی برای حفظ امنیت فناوری اطلاعات است که قابلیت مانیتور کردن وقایع حساس، ذخیره لاگ¬های ایجاد شده و ارسال آن¬ها به سرور و توانایی بررسی یکپارچگی فایل را داراست.
فابانو؛ محصولی از گروه مهندسین فن¬آوری نوین پنجاه و دو

فابانو محصولی از گروه مهندسین فن­ آوری نوین پنجاه و دو برای سیستم ­عامل ویندوز و لینوکس است که توانایی مانیتور کردن وقایع حساس مانند ایجاد و حذف فایل در یک مسیر مشخص، تغییر در محتوای فایل، تغییر نام فایل، تغییر دسترسی و تغییر در کاربرد محصول خدمت ویژگی فایل و ... را دارد.

همچنین این محصول، توانایی ذخیره لاگ­های ایجاد شده و ارسال آن­ها به سرور برای نمایش دادن به کاربر مدیر و  قابلیت بررسی یکپارچگی فایل با استفاده از امضای فایل و توانایی دریافت وظیفه از سمت کاربر برای دریافت مسیر و کاربر برای پایش را نیز داراست.

افزون بر آن،  در فابانو با استفاده از روش­ های رمزنگاری یک­طرفه مانند امضای فایل و استفاده از الگوریتم­ های فشرده­ سازی، هر گونه تغییر در محتوای فایل باینری با دقت 100 درصد قابل پایش است.

زبان استفاده شده در این ابزار در بخش پایش فایل ++C و JAVA است و به همین علت، سرعت ابزار در پالایش بالاست. علاوه بر آن، انتقال اطلاعات در بستر شبکه با استفاده از پروتکل JSON انجام می­شود که سرعت انتقال را بالا می­برد.

این ابزار، برای پایش از System Native API استفاده می­کند. بنابراین پایش در سطحی معادل سطح کرنل سیستم عامل یعنی پایین ترین سطحی که در فضای کاربری به آن می توان دسترسی داشت انجام می­شود.

مشتریان اصلی این محصول، بانک­ ها و مخابرات هستند.

کلید واژه ها: پارک فاوا پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات محصولات پارک فاوا دکتر جعفر صدیق


( ۱ )

نظر شما :