معرفی اطلس فناوری محصولات پارک فاوا

۱۸ دی ۱۳۹۹ | ۲۲:۰۰ کد : ۶۷ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۱۰۱
روابط عمومی پارک فاوا: اطلس فناوری پارک فاوا در واقع شناسنامه رسمی محصولات شرکت‌های فناور مستقر در این پارک است. این اطلس فناوری حاوی معرفی بیش از ۸۰ محصول از ۲۱ شرکت فناور مستقر در پارک است که طی یک فرایند داوری متقن و دقیق در یک بازه زمانی دوساله توسط کارشناسان و داوران متخصص به سرانجام رسیده است.
معرفی اطلس فناوری محصولات پارک فاوا

این اطلس فناوری حاوی معرفی بیش از 80 محصول از 21 شرکت فناور مستقر در پارک است که طی یک فرایند داوری متقن و دقیق در یک بازه زمانی دوساله توسط کارشناسان و داوران متخصص به سرانجام رسیده است.

در مقدمه این اطلس فناوری نکات مهمی در خصوص محتوای آن به شرح ذیل برجسته شده است:

1. فرایند تهیه این این اطلس در تاریخ 1 بهمن 1397 آغاز و در تاریخ 20 فروردین 1399 پایان یافته است. هم­چنین این اطلس در تاریخ 31 فروردین1399  در 222 صفحه تدوین و به زینت طبع آراسته شده است.

2. این اطلس تنها یک کتابچه تبلیغاتی نیست، بلکه یک گزارش علمی از محصولات ارائه شده توسط شرکت‌های پارک است. این گزارش، شامل کلیه مستندات مربوط به معرفی محصولات و خدمات شرکت‌های مستقر یا عضو پارک از قبیل معرفی محصول و خدمات، حوزه فناوری مربوطه، مشخصات فنی، مشتریان اصلی و عمق فناوری آنها مطابق داوری‌های تخصصی انجام شده وفق ارزیابی عملکرد سالانه است.

3. نحوه‌ی داوری محصولات معرفی شده در این اطلس به این شکل بوده که هر یک از محصولات طی یک فرایند داوری علمی و تخصصی مورد ارزیابی حضوری قرار گرفته و با بررسی محصول مورد نظر، عمق تکنولوژی محصول( درصد فناوری متعلق به سازنده محصول و میزان پیچیدگی آن) تعیین شده است. در نتیجه این فرایند داوری، کلیه محصولات منتخب بسته به عمق فناوی آنها، در دو طبقه  محصولات با عمق فناوری A و محصولات با عمق فناوری B تقسیم بندی شده‌اند که براین اساس، 33 محصول دارای عمق فناوریA  و 48 محصول نیز از عمق فناوریB تشخیص داده شده‌اند.

4.محتوای این اطلس قابل استناد بوده و اطلاعات آن علاوه بر ارزش تبلیغاتی در برنامه ریزی برای دریافت حمایت مالی در جهت بالا بردن کیفیت و افزایش رقابت فنی، می‌­تواند مورد استفاده سازمان‌هایی مانند صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و دیگر سازمان‌ها حامی محصولات ساخت داخل کشور قرار گیرد.

با توجه به درجه اعتبار و اهمیت این اطلس به عنوان مرجع و سند رسمی معرفی محصولات فناور شرکت‌های مستقر در پارک فاوا، روابط عمومی پارک برآن است تا در یک سلسه گزارش‌هایی، تمامی این محصولات را با هدف شناسایی بیشتر و بهتر آنها به جامعه هدف، معرفی کند.

 

کلید واژه ها: اطلس فناوری پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات روابط عمومی پارک فاوا محصولات پارک فاوا


نظر شما :