سلسه بولتن‌های تولید محتوا-۳؛

بولتن «فناوری‌های هم‌گرا» منتشر شد

تعداد بازدید:۳۴۹
روابط عمومی پارک فاوا: سومین شماره از سلسه بولتن‌های تولید محتوای پارک فاوا با عنوان «فناوری‌های هم‌گرا (نانوفناوری، زیست فناوری، فناوری اطلاعات و ارتباطات و علوم شناختی)» ویژه تیرماه ۱۴۰۰ با هدف ایده‌پردازی و ایجاد گفتمان در ارتباط با «حکمرانی مدرن» در پارک‌های علم و فناوری منتشر شد.
بولتن «فناوری‌های هم‌گرا» منتشر شد

سلسله بولتن‌های تولید محتوا در پارک فاوا، با پشتوانه بیش از 25 سال تجربه مدیریتی در پارک‌های علم و فناوری کشور، با هدف ایده‌پردازی و گفتمان‌سازی در خصوص جدیدترین مؤلفه‌ها، سازوکارها و مکانیسم‌های حکمرانی مدرن در پارک‌های علم و فناوری تولید و منتشر می‌شوند.

از این رو، در این بولتن‌ها تجارب زیسته تیم مدیریتی پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات، دیدگاه‌ها و نظرات کارشناسان و خُبرگان این عرصه و نیز صاحب‌نظران حوزه‌های آی.سی.تی و دیگر عرصه‌های مرتبط مورد واکاوی قرار گرفته و متناسب با آخرین دستاوردها، تحولات و گفتمان‌های این حوزه، در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

به همین منظور سومین شماره از سلسه بولتن‌های تولید محتوای پارک فاوا با عنوان «فناوری‌های هم‌گرا (نانوفناوری، زیست فناوری، فناوری اطلاعات و ارتباطات و علوم شناختی)» ویژه تیرماه ۱۴۰۰ به صورت دو زبانه زیرنظر، دکتر محمدجعفر صدیق دامغانی‌زاده، مجری طرح، دکتر عباس قنبری باغستان و مشاور طرح، دکتر احسان چیت‎‌ساز با هدف ایده‌پردازی و ایجاد گفتمان در ارتباط با «حکمرانی مدرن» در پارک‌های علم و فناوری تولید و منتشر شده است.

در مقدمه سومین شماره از سلسه بولتن‌های تولید محتوای پارک فاوا آمده است:

«هم‌گرایی روند کلانی است که در تمامی فناوری‌ها، محصولات و در سطح جهانی دیده می‌شود. با وجود این، هم‌گرایی در حال گذر از مرحلۀ تک رشته‌ای و حذف مرزهای فناورانه است. هم‌گرایی حاصل وقایعی است که در طی زمان اتفاق می‌افتد: در آغاز رشته‌های علمی، سپس فناوری‌ها و محصولات با هم ترکیب می‌شوند و در نهایت، با هم‌گرایی صنایع، این چرخه تکامل می‌یابد. اصطلاح «فناوری هم‌گرا» در فرایند سیاست‌گذاری علم و فناوری جایگاه بسیار مهمی دارد. هم‌گرایی فناوری‌های نانو، زیستی، اطلاعات و علوم شناختی در بهبود عملکرد انسانی، ترسیم اقتصاد، جامعه و زیرساخت‌های صنعتی آینده و... نقش مهمی دارد. هم‌گرایی، قدرت تفکر را از پارادایم‌های معمول فراتر برده و منجر به دیدگاهی همه جانبه به مسائل می‌شود. توان نوآوری و حل مسائل، زمانی افزایش می‌یابد که بتوان پایه‌های دانش، مجموعه مهارت‌ها و تنوع تجربه‌های افراد مختلف را در محیطی گفت‌وگو محور و مشارکت‌جویانه، همراه با احترام به همه اعضا، گردآوری کرد. به همین منظور این بولتن با هدف آشنایی بیشتر با فناوری‌های هم‌گرا، به مصاحبه با دکتر احسان چیت‌ساز، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و معاون توسعه بازار پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) پرداخته است.»

برای مشاهده سومین شماره از سلسه بولتن‌های تولید محتوای پارک فاوا، اینجا را کلیلک نمایید.
 

کلید واژه ها: پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات سلسه بولتن‌های تولید محتوا فناوی‌های هم‌گرا


نظر شما :