سلسه بولتن‌های تولید محتوا-۲؛

بولتن «نگاهی به تاریخ توسعه پارک‌های علم و فناوری در کشور» منتشر شد

تعداد بازدید:۳۰۰
روابط عمومی پارک فاوا: دومین شماره از سلسه بولتن‌های تولید محتوای پارک فاوا با عنوان «نگاهی به تاریخ توسعه پارک‌های علم و فناوری در کشور؛ از ایده‌پردازی تا شکل‌گیری پارک‌های سمت بازار» ویژه خردادماه ۱۴۰۰ با هدف ایده‌پردازی و ایجاد گفتمان در ارتباط با «حکمرانی مدرن» در پارک‌های علم و فناوری منتشر شد.
بولتن «نگاهی به تاریخ توسعه پارک‌های علم و فناوری در کشور» منتشر شد

سلسله بولتن‌های تولید محتوا در پارک فاوا، با پشتوانه بیش از 25 سال تجربه مدیریتی در پارک‌های علم و فناوری کشور، با هدف ایده‌پردازی و گفتمان‌سازی در خصوص جدیدترین مؤلفه‌ها، سازوکارها و مکانیسم‌های حکمرانی مدرن در پارک‌های علم و فناوری تولید و منتشر می‌شوند.

از این رو، در این بولتن‌ها تجارب زیسته تیم مدیریتی پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات، دیدگاه‌ها و نظرات کارشناسان و خُبرگان این عرصه و نیز صاحب‌نظران حوزه‌های آی.سی.تی و دیگر عرصه‌های مرتبط مورد واکاوی قرار گرفته و متناسب با آخرین دستاوردها، تحولات و گفتمان‌های این حوزه، در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

به همین منظور دومین شماره از سلسه بولتن‌های تولید محتوای پارک فاوا با عنوان «نگاهی به تاریخ توسعه پارک‌های علم و فناوری در کشور؛ از ایده‌پردازی تا شکل‌گیری پارک‌های سمت بازار» ویژه خرداد ۱۴۰۰ به صورت دو زبانه زیرنظر، دکتر محمدجعفر صدیق دامغانی‌زاده، مجری طرح، دکتر عباس قنبری باغستان و مشاور طرح، دکتر احسان چیت‌‎ساز با هدف ایده‌پردازی و ایجاد گفتمان در ارتباط با «حکمرانی مدرن» در پارک‌های علم و فناوری تولید و منتشر شده است.

در مقدمه دومین شماره از سلسه بولتن‌های تولید محتوای پارک فاوا آمده است:

«حدود سه دهه از تأسیس اولین پارک‌های علم و فناوری در ایران می‌گذرد و در این مدت، پارک‌های علم و فناوری به لحاظ رشد کمّی و توسعه کیفی، تجارب زیادی را پشت سر گذاشته‌اند. مرور سیر توسعه پار‌ک‌های علم و فناوری در کشور از منظر علمی- تاریخی با هدف ثبت مهمترین بزنگاه‌های توسعه‌ای در این حوزه، با هدف کسب درس آموخته‌ها و استفاده از آن‌ها برای سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی در آینده از اهمیت زیادی برخوردار است. به همین منظور، این بولتن با هدف آشنایی بیشتر با مراحل توسعه پارک‌های علم و فناوری در ایران، به مصاحبه با دکتر محمدجعفر صدیق دامغانی‌زاده، رئیس پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) پرداخته است.»

برای مشاهده دومین شماره از سلسه بولتن‌های تولید محتوای پارک فاوا، اینجا را کلیلک نمایید.
 

کلید واژه ها: پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات سلسه بولتن‌های تولید محتوا مراحل توسعه پارک‌های علم و فناوری در ایران


نظر شما :