بازدید معاون صندوق پژوهش و فناوری ریاست جمهوری از پارک فاوا

۲۶ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۵:۴۷ کد : ۱۰۷ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۱۱۳
روابط عمومی پارک فاوا: معاون و مدیر تسهیلات صندوق پژوهش و فناوری ریاست جمهوری روز چهارشنبه، ۲۵ فروردین ماه، از پارک فاوا بازدید کرده و با فعالیت ها و خدمات پارک فاوا آشنا شدند.
بازدید معاون صندوق پژوهش و فناوری ریاست جمهوری از پارک فاوا

دکتر خان احمدی و دکتر ذوالفقاری در بازدید از پارک فاوا  مورد استقبال دکتر صدیق، ریاست پارک فاوا، و دکتر چیت ساز، معاون توسعه بازار پارک فاوا قرار گرفتند.

در ادامه این بازدید و در نشستی که در سالن همایش های پارک برگزار شد، دکتر صدیق ضمن عرض خیر مقدم میهمانان به پارک، فرا رسیدن رمضان، ماه ضیافت الهی، را تبریک گفت.

دکتر صدیق در ادامه با معرفی تاریخچه و فلسفه راه اندازی پارک فاوا افزود: پارک فاوا، به عنوان بزرگترین پارک در حوزه آی.سی.تی، دارای ماموریت ملی و بین المللی است و برای رسیدن به این هدف، برنامه های راهبردی و کلانی دارد.  

وی ادامه داد: پارک فاوا در دو سه سال گذشته کلیه فعالیت های عمرانی خود را انجام داده و یا قرارداد توسعه عمرانی آن را نهایی ساخته است. از اینرو، از امسال (1400 ) و از این پس به دنبال تامین سرمایه های تحقیقاتی برای شرکت ها با هدف توسعه بازار در سطح ملی و بین المللی است.  

دکتر صدیق در خصوص ویژگی منحصر به فرد پارک فاوا گفت: پارک فاوا نرم افزار حکمرانی و مدیریتی مستقل خود را دارد و می تواند این سیستم مدیریتی و فعالیت های کاری خودرا به منظور انتقال تجربه به دیگر پارک ها ارائه دهد. این موضوع می تواند در پیشرفت کشور به خصوص در زمینه توسعه پارک های علم و فناوری، توسعه واحدهای فناور، توسعه شتاب دهنده ها و نیز مراکز رشد بسیار کمک کننده و موثر باشد.

رئیس پارک فاوا در خصوص محورهای اصلی فعالیت‌های پارک ادامه داد: محورهای اصلی فعالیت‌های پارک فاوا به چهار دسته تقسیم می‌شوند: 1-پروژه‌های پیشران پارک که این پروژه‌ها ذات اقتصادی دارند و دارای اهمیت ملی هستند از جمله پروژه صادرات داده‌های فرهنگی و هنری، 2- برنامه‌های عملیاتی پارک  و از جمله هزینه‌هایی که برای شرکت‌های مستقر هزینه می‌شود تا بتوانند خودشان را تقویت و توسعه دهند، 3-ایجاد و ساخت آزمایشگاه‌ها و تجهیزات مدرن در پارک و 4- ارزیابی و کنترل دوره‌ای شرکت‌ها براساس شاخص‌های مدرن.

در پایان این جلسه دکتر صدیق پیشنهاد ایجاد پل ارتباطی با صندوق را اعلام کرد که با موافقت مسئولان حاضر در جلسه ی صندوق رو به رو شد و پارک فاوا آمادگی خودرا برای همکاری بیشتر با صندوق اعلام کرد.

کلید واژه ها: پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات پارک فاوا دکتر صدیق


نظر شما :